Asortyment Moje zakupy
 • ŚLUB

 • STROJE I KOSTIUMY

 • AKCESORIA DO STROJÓW

 • BALONY

 • DEKORACJE

 • PREZENTY

 • ZABAWY

 • OKAZJA

 • BAJKA / KOLEKCJA

 • STYL

 • Magiczna impreza w stylu Harry'ego Pottera
  Magiczna impreza w stylu Harry'ego Pottera!

  Harry Potter to wciąż jedna z najpopularniejszych serii książek na świecie, mimo że premiera pierwszej części przypada na rok 1997. Po wielkim sukcesie całej sagi oraz podbijających tę popularność filmów, fanów młodego czarodzieja nieustannie przybywa - zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Z tego właśnie powodu Harry Potter to bardzo popularny motyw wśród imprez urodzinowych, halloweenowych lub andrzejkowych. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jak szybko, łatwo i przyjemnie zorganizować przyjęcie w stylu Harry’ego Pottera!

   

  • DEKORACJE SALI W STYLU HARRY’EGO POTTERA

  Przyjęcie w stylu Harry’ego Pottera powinno opierać się na kilku słowach kluczach: magii, czarach i tajemnicy. Stąd też pierwsza podpowiedź: niech cała sala, w której urządzisz przyjęcie, natychmiast kojarzy się z magią. Jak to zrobić? Zacznij od wytwornicy dymu, która zasnuje całą podłogę tajemniczą mgłą. Wystarczy tylko ten jeden efekt, aby goście poczuli się jak w zamczysku, które aż zionie magią! Lecz aby podsycić klimat, włącz magiczną muzykę: niech w tle, choć nie za głośno, leci soundtrack z filmów o Harrym Potterze

  Na półkach i stolikach poustawiaj przedmioty kojarzące się z magią: stare księgi, zwoje i pergaminy, buteleczki z eliksirami - a nawet czaszkę! Poustawiaj gdzieniegdzie stare świeczniki z zapalonymi i odpowiednio zabezpieczonymi świecami. W przedsionku oraz kątach pomieszczenia poustawiaj kilka mioteł - jako środek transportu większości gości. Przydadzą się także kule magiczne, różdżki, wiedźmie kapelusze, a nawet trochę sztucznych pająków, pajęczyn i nietoperzy. I pamiętaj: im ciemniej, tym lepiej! Postaw na światła stłumione, porozwieszane pod sufitem lampki, świece i lampiony. Unikaj mocnego światła, które może zdławić cały magiczny klimat. Dobrym pomysłem są też świecące w ciemności dekoracje do przyklejania na ściany, jak chociażby gwiazdki i księżyce. Wokół wisieć mogą też kukły czarownic oraz latających sówek.

  Ciekawym pomysłem jest także udekorowanie sali w stylu jednego z czterech domów. Całość opierałaby się na powieszeniu sztandarów z herbem domu, a także dobraniem odpowiedniej kolorystyki dekoracji. Dla Gryffindoru byłyby to kolory czerwony i złoty/żółty, dla Ravenclawu czarny, granatowy i srebrny, dla Hufflepuffu żółty i czarny/brązowy, a dla Slytherinu zielony, czarny i srebrny. 


   

  • MAGICZNE DEKORACJE STOŁU

  Aby odpowiednio udekorować stół, zadbaj o to, aby także zastawa stołowa nawiązywała do Harry’ego Pottera. Talerzyki, kubeczki i serwetki powinny mieć magiczny motyw - jeśli niekoniecznie związany z samym młodym czarodziejem, to chociaż z magią, czarami, tajemnicą. Wystarczyć mogą czarne talerzyki ze złotymi lub srebrnymi gwiazdkami. Na słomkach umieść papierowe ozdoby z magicznymi atrybutami, a ciasta i babeczki udekoruj magicznymi topperami. Aby dodać tajemniczego blasku, obrus możesz popsikać brokatem w sprayu, aby lekko połyskiwał. W ramach ozdoby, możesz postawić między potrawami kilka świeczników z białymi świecami. 

  Podobnie jak w przypadku dekoracji sali, stół także możesz udekorować w czterech kolorach domów: czerwonym, niebieskim, żółtym oraz zielonym. Możesz się także zdecydować na tylko jeden kolor, oddając w ten sposób hołd jednemu z domów.

  • JEDZENIE Z HARRY’EGO POTTERA

  Jak już przy dekoracjach stołu jesteśmy, zadajmy sobie jeszcze jedno pytanie: czym żywili się czarodzieje? Od razu na myśl przychodzą czarodziejskie żaby, kremowe piwo lub fasolki wszystkich smaków. Czy wiesz, że wszystkie te smakołyki można dostać także w naszym, mugolskim świecie? Przygotuj więc kilka przekąsek w stylu Harry’ego Pottera, aby podsycić magiczny klimat. Okrągłe cukierki możesz owinąć złotkiem, po czym doczepić do nich białe, papierowe skrzydełka, aby całość wyglądała jak złote znicze. Świetnym pomysłem będzie też przelanie napojów do buteleczek z eliksirami. Takie kolorowe buteleczki możesz dodatkowo ozdobić etykietami z nazwami eliksirów lub trucizn. Jeśli masz ochotę na tort, możesz postawić na charakterystyczny wypiek Hagrida, a więc dość brzydki, pęknięty, lukrowy torcik. Upiecz babeczki i udekoruj je napisami i wzorami związanymi z Harrym Potterem - to wszystko sprawi, że twój stół będzie wyglądał iście magicznie!


   

  • ZABAWY HARRY POTTER

   

  Andrzejki to doskonała okazja, aby zorganizować imprezę w stylu Harry’ego Pottera! Jednak zanim rozpoczniecie wróżby, wczujcie się jeszcze bardziej w magiczny klimat! Jak to zrobić? Przede wszystkim odpowiednio wcześniej poproś swoich gości, aby przebrali się za jedną z postaci z Harry’ego Pottera. Aby podsycić napięcie, możesz urządzić losowanie i w ten sposób “zadecydować”, kto przebiera się za kogo. Pod koniec przyjęcia możesz zorganizować konkurs na najlepsze przebranie - postaraj się, aby upominek dla zwycięzcy był związany z motywem przewodnim.

  Aby podkręcić klimat Harry’ego Pottera, na początku przyjęcia możesz zorganizować Ceremonię Przydziału! Jak to zrobić? Bardzo prosto! Przygotuj ankiety, na podstawie których przydzielisz uczestników do wybranych domów: Gryffindoru, Ravenclawu, Hufflepuffu lub Slytherinu. Stwórz kilkanaście pytań, na które, dla ułatwienia, będą cztery odpowiedzi - po jednej pasującej do każdego z domów. Przy układaniu quizu kieruj się cechami charakterystycznymi dla wszystkich domów i pamiętaj, że Gryffindor to odwaga, szczerość, szlachetność i lojalność, a Ravenclaw to bystrość, inteligencja, roztropność i kreatywność. Hufflepuff to uczynność, sprawiedliwość, kreatywność i spokój, Slytherin zaś to zaradność, przebiegłość, ambicja i braterstwo. Gdy już wszyscy rozwiążą quiz, przypnij im do strojów specjalne emblematy z herbem każdego z domów. To otworzy ci drogę do zadań drużynowych, z czego drużyny będą tworzyć osoby z wybranych domów.

  Kolejną zabawą jest próbowanie wcześniej już wspomnianych fasolek wszystkich smaków! Zwykle dostępne są dwa rodzaje: ze smakami “przystępnymi”, a więc owocowymi lub czekoladowymi, ale są też takie, które zawierają dosłownie wszystkie smaki, jak choćby mydło, zgniłe jajko lub gile z nosa. Najlepsze w zabawie  jest to, że biorąc fasolkę nie wiesz czy trafi się smaczna, czy obrzydliwa. Do każdego koloru przypisany jest dobry i zły smak. Przegranym będzie ten, kto trafi najwięcej obrzydliwych fasolek. 

  Kolejną propozycją zabawy jest słynna gra “Kto to jest?”, lecz w wydaniu Harry’ego Pottera. Zasady są proste: należy wybrać jedną postać, której będą dotyczyć pytania, a wszystkie pytania formułować w taki sposób, aby możliwe odpowiedzi brzmiały “TAK” lub “NIE”. Inną prostą, lecz przyjemną zabawą może być quiz wiedzy o Harrym Potterze. 

   

  • ANDRZEJKOWE WRÓŻBY

  Co łączy Harry’ego Pottera i Andrzejki? Magia! Z tego właśnie powodu Andrzejki to idealna okazja do zorganizowania przyjęcia w stylu Harry’ego Pottera, którego punktem głównym będzie wspólne wróżenie! Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na andrzejkowe wróżby!

         1. Lanie wosku

  Do tej najpopularniejszej z wróżb przydadzą nam się świeca, klucz - prawdziwy lub wykonany z aluminium - oraz miska z wodą. Chwyć klucz w lewą dłoń, a następnie roztopiony ze świecy wosk przelej przez dziurkę klucza wprost do misy z zimną wodą. Odczekaj chwilę, aż wosk stwardnieje, po czym wyjmij go ostrożnie i przyjrzyj się kształtowi. Dla podkreślenia efektu, możesz zbliżyć blask świecy do stwardniałego wosku i spojrzeć na rzucany przez niego cień. Reszta należy do Twojej wyobraźni i interpretacji powstałego kształtu.

         2. Rzucanie monetą do wody

  W tej zabawie przyda nam się naczynie z wodą oraz moneta lub piłeczka. Należy stanąć określoną odległość od misy, odwrócić się do niej plecami, pomyśleć życzenie, po czym rzucić monetą za siebie. Życzenie spełni się tej osobie, która trafi monetą do wody. 

        3. Wyścig butów

  Zabawę należy rozpocząć od wyznaczenia linii startu oraz mety. Następnie każdy z uczestników zabawy zdejmuje lewy but, po czym wszystkie buty należy ułożyć w jednej linii. Po rozpoczęciu wyścigu każdy kolejno przekłada swój but do przodu, a właściciel buta, który jako pierwszy dotrze do mety, wedle wróżby jako pierwszy weźmie ślub. 

        4. Wróżba z jabłek

  Ta wróżba może przybliżyć Cię do poznania Twojego wybranka lub wybranki. Konkurs polega na jak najszybszym obraniu jabłka w taki sposób, aby cała obierka była nieprzerwana. Ta z osób, która miała najdłuższą obierkę, zazna najdłuższego związku. Następnie należy wyrzucić obierkę za siebie, a ze kształtu, w jaki się ułoży, odczytać inicjały naszej przyszłej walentynki.

         5. Inicjały ze szpilek

  Do tej wróżby potrzebne będą nam szpileczki oraz niewielki kubeczek. Szpilki należy wrzucić do kubeczka, potrząsnąć nim, po czym wysypać. Zasady są proste: litery układające się ze wzoru powstałego ze szpilek mają być inicjałami naszej przyszłej sympatii. 

         6. Kubeczki

  Do tej zabawy potrzebnych nam będzie kilka kubeczków oraz parę przedmiotów, którym przypiszemy wybraną symbolikę. Może to być chociażby pierścionek jako symbol ożenku, moneta jako symbol bogactwa lub listek jako symbol rodzicielstwa. Jeden z kubeczków można pozostawić pustym jako symbol pecha. Po ukryciu przedmiotów pod kubeczkami dochodzi do wymieszania kubeczków oraz losowania ich przez uczestników, aby odsłonić swoją przyszłość.

        7. Papierowe serduszka

  W tę zabawę można zagrać na dwa sposoby. Podstawą jest wycięcie serduszek i napisanie na nich imion: na jednej stronie damskich, a na drugiej męskich. Można też zamiast imion napisać nazwy zawodów - taka zmiana nie zmieni zasad wróżby. Gdy serduszka są gotowe, uczestnikowi zabawy zawiązuje się oczy, by następnie próbował trafić szpilką w jedno z serduszek. Imię, w które trafi, to imię przyszłej wybranki lub wybranka. Analogiczna sytuacja występuje w przypadku wypisanych zawodów.


   

  Harry Potter od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, dlatego tak często organizowane są przyjęcia w magicznym stylu. Śluby, urodziny czy imieniny w stylu Harry’ego Pottera to bardzo ciekawy sposób na urozmaicenie imprezy. Podobnie Andrzejki, od lat kojarzące się właśnie z magią i tajemnicą. Czary i arkana fascynują od pokoleń, dlatego warto pozwolić sobie czasami na odrobinę blasku i czaru! Spróbuj tego i Ty! 

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl