Asortyment Moje zakupy
 • ŚLUB

 • STROJE I KOSTIUMY

 • AKCESORIA DO STROJÓW

 • BALONY

 • DEKORACJE

 • PREZENTY

 • ZABAWY

 • OKAZJA

 • BAJKA / KOLEKCJA

 • STYL

 • Jak zrobić urodziny w ogrodzie w stylu Garden Party?
  Jak zrobić urodziny w ogrodzie w stylu Grden Party?

  Jeśli Twoje dziecko ma urodziny w sezonie wiosenno-letnim, to doskonała okazja, by zorganizować przyjęcie na świeżym powietrzu! Zalet takiego rozwiązania jest wiele — dzieci, zamiast przesiadywać w czterech ścianach, będą mogły wyszaleć się na zewnątrz. Tam też przestrzeń jest znacznie większa, a i możliwości organizacyjne większe.

  Tylko — jak to zrobić? I jakie dekoracje będą pasować do takich plenerowych urodzin? W tym artykule zdradzimy kilka rad i wskazówek, jak urządzić idealne przyjęcie urodzinowe!

   

  Pierwsza rada: wyraźnie oddziel strefę zabaw od miejsca, w którym stanie stół z napojami i przekąskami. Dzieci ze swoją ogromną energią będą potrzebowały bardzo dużo miejsca na swoje wesołe zabawy, dlatego należy wyeliminować ryzyko, że któryś z maluszków wpadnie w stół lub zahaczy o jeden z elementów zastawy. Najważniejsze jest bezpieczeństwo.

   

  Co dalej? Zacznijmy od dekoracji. Jeśli chcesz zorganizować przyjęcie urodzinowe na zewnątrz, wykorzystaj potencjał swojego ogrodu! Między drzewami rozwieś różnokolorowe, tematyczne girlandy oraz lampki — gdyby zabawa miała trwać aż do zmroku. Także między drzewami możesz powiesić hamaki, które będą wygodną rozrywką nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Na gałęziach rozwieś świderki, wstążki i tasiemki — im więcej barwnych ozdób, tym lepiej. Wokół konarów możesz poustawiać lampiony, a jeśli zdecydujesz się na świece, zabezpiecz je w szklanych słojach.

  Ważnym elementem dekoracyjnym są balony! Są o tyle ważne, że ich nadruki z pewnością będą odpowiadać zainteresowaniom Twojej pociechy. Mogą to być więc balony z motywem ulubionej bajki, wybranej księżniczki lub piłkarza. Jednak pamiętaj, by poza tematycznymi balonami wybrać też kilka czystych, różnokolorowych, aby podkreślić tego rodzaju ozdoby i urozmaicić cały wystrój. W przypadku balonów ważne jest też ich umiejscowienie. Nie przywiązuj balonów do gałęzi drzew, ponieważ łatwo mogą o coś zahaczyć, a w efekcie pęknąć — huk pękającej dekoracji może maluszki wystraszyć. W tym wypadku pomocne będą tasiemki i ciężarki do balonów, które uchronią balony przed odfrunięciem. Wtedy można je ulokować na dowolnej przestrzeni bez obawy, że ulegną uszkodzeniu.

   

  Gdy okolica jest już wystrojona, czas zająć się stołem. Wskazówka: zadbaj o to, by stół stał na możliwie równym gruncie. To zapobiegnie jego chwianiu, a tym samym niechcianym wylaniem napojów. W kwestii wystroju, postąp podobnie jak w przypadku balonów i zdecyduj się na jeden motyw przewodni. Wybierz więc talerzyki, kubeczki i serwetki pasujące do ulubionej bajki lub postaci Twojej pociechy — to na pewno bardzo ją ucieszy! Tort urodzinowy ozdób topperami oraz kolorowymi świeczkami, ciekawym dodatkiem będą też fontanny tortowe. Warto też przystroić stół sezonowymi dekoracjami. Co to znaczy? Ułóż na nim letnie kwiaty, zebrane w ogrodzie owoce lub listki z pobliskich drzew.

  Jeśli masz altankę, możesz utworzyć z niej punkt centralny przyjęcia. Udekoruj ją dookoła girlandami, wstążkami i lampkami, a wokół rozrzuć konfetti i serpentyny.

   

  Prawie wszystko jest gotowe, więc czas zadbać o strefę zabaw! Przede wszystkim skup się na uprzątnięciu terenu — wokół nie powinny leżeć żadne konary ani kamienie, aby uniknąć ryzyka upadku i urazu. Najlepiej, by teren porastała trawa, a wokół nie było zbędnych przeszkód — z wyjątkiem płotu zapobiegającego wybiegnięciu dzieci na ulicę.

  Poza typowymi rozrywkami na świeżym powietrzu jak piaskownica, zjeżdżalnia czy dmuchany basen, warto postawić na dodatkowe atrakcje. Ciekawym i coraz popularniejszym w Polsce pomysłem są piniaty. Do jej środka wrzuć słodycze lub małe upominki jak tatuaże czy naklejki, a następnie zawieś ją na wysokości — w przypadku plenerowych imprez idealnie sprawdzi się do tego pobliskie drzewo. Jubilat z zasłoniętymi maską oczami próbuje strącić piniatę, a gdy mu się to uda, zabawka upada i ujawnia ukryte wcześniej niespodzianki. Rozbijanie piniaty to sposób na wzbudzenie w dziecku ciekawości i ekscytacji, a dodatkowo motywuje do aktywności fizycznej. Innym sposobem na małą rozrywkę są bańki mydlane — te przecież uwielbiają wszystkie dzieci! Do zabawy możesz też użyć jedną z dekoracji — mowa tu o lampionach i wypuszczeniu ich w górę. Puszczenie lampionów najlepszy efekt daje wieczorem, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zrobić to także w dzień.

   

  To tylko kilka z pomysłów na plenerowe przyjęcie urodzinowe — jednak są to rozwiązania na tyle uniwersalne, że można je dowolnie modyfikować pod swoje gusta i potrzeby. Najważniejsze jest jedno — radość Twojego dziecka i przyjęcie urodzinowe, które zapamięta na całe życie!

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl